Egzaminavimas

Mokykloje laikomos mokyklinės teorijos ir vairavimo įskaitos. Praktinio vairavimo įskaita yra filmuojama. Įskaitų tikslas – įvertinti kandidato į vairuotojus pasirengimą. Sėkmingai išlaikius mokyklines įskaitas, suteikiama teisė laikyti egzaminus vairuotojo pažymėjimui gauti. 
Valstybiniai teorijos ir vairavimo egzaminai yra laikomi VĮ “Regitra”.

Pabaigus mokymo kursą yra laikomos mokyklinės įskaitos. Mokyklinės įskaitos yra privalomos visiems kursų moksleiviams ir yra nemokamos. Sėkmingai išlaikius įskaitas suteikia teisę laikyti valstybinį vairavimo egzaminą VĮ “Regitra”.  

Teorijos įskaita
  Teorijos įskaita susideda iš  30 klausimų. Reikia surinkti ne mažiau, kaip 90%  (galima padaryti ne daugiau nei 3 klaidas). Jeigu Jūs gerai išsprendžiate – esate pilnai pasiruošę teoriniam egzaminui VĮ “Regitra”. 

Praktinio vairavimo įskaita
30-ta praktinio vairavimo valanda yra įskaita. Vairavimo įskaita yra filmuojama, pagal vertinimo kriterijus. Vertinimai analogiški VĮ “Regitra” egzaminavimo tvarkai. Pabaigoje įskaitos Jūs sužinote Jūsų vairavimo įgūdžių vertinimą ir pasirengimą praktiniam egzaminui VĮ “Regitra”.

Sėkmingai išlaikius mokyklinius egzaminus,baigimo dokumentas perduodamas į VĮ REGITRA portalą, kuris suteikia teisę laikyti teorijos,bei vairavimo egzaminą. Pirma laikomas teorijos egzaminas. Šiam egzaminui reikia užsiregistruoti VĮ  REGITRA , Patogiausia registruotis Internetu. Būsimas vairuotojas privalo atvykti nustatytu laiku į VĮ  REGITROS filialą ir darbuotojui pateikti:
           * asmens tapatybę patvirtinantį dokumentą.
           *vairuotojo sveikatos patikrinimo medicininę pažymą.
           *sveikatos žinių atestavimo pažymėjimą.
Valstybinis teorijos egzaminas yra mokamas – 10.14 eurų. Tiek pat kainuoja ir egzamino perlaikymas. Sumokėti mokestį už teorijos egzaminą galima VĮ „Regitra” filiale.

Egzamino metu sprendžiamas testas kompiuteriu. B kategorijos egzaminas susideda iš 30 klausimų. Egzamino laikas – 30 min. Būtina teisingai atsakyti 80% klausymų. 
Sprendžiant egzamino klausimus patartina neskubėti, atidžiai skaityti klausimus ir atsakymus. 
Po sėkmingai išlaikyto teorijos egzamino galima laikyti praktinio vairavimo egzaminą.

Teorijos egzaminas galioja vienerius metus.

Praktinio vairavimo egzaminas laikomas po teorijos egzamino. Prieš egzaminą būtina užsiregistruoti VĮ “Regitra”, analogiškai kaip ir laikant teorinį egzaminą. Atvykęs nustatytu laiku, kandidatas privalo pateikti šiuos dokumentus:
          • vairuotojo sveikatos patikrinimo medicininę pažymą;
          • sveikatos žinių atestavimo pažymėjimą;
          • asmens tapatybę patvirtinantį dokumentą;

  Už praktinio B kat vairavimo egzaminą reikia susimokėti apie 30,98 eurų. 

Pirmas praktinio vairavimo egzamino etapas atliekamas aikštelėje, o antras – mieste.

Egzamino rezultatas nustatomas pagal specialius vertinimo kriterijus, kuriuos galite rasti čia.